Sport și fitnessFotbal

Cel mai rapid penta-trick din istoria fotbalului

Mulți oameni care nu sunt foarte educați în fotbal, cred că Penta-truc - este rar și minunat. Da, într-adevăr, este posibil să nu emită mai multe. Istoria, cu toate acestea, știe suficient atunci când jucătorii înscris în plasa de inamic cinci capete luminoase. Ei bine, cel mai faimos ar trebui să fie spus.

Cele mai multe înregistrări „proaspete“

Recent , în 23 septembrie 2015, Robert Lewandowski, jucătorul de Munchen „Bavaria“, a fost lansat în a doua jumătate substitut. clubul german la timpul pierdut cu scorul de 1: 0 la rivalul său, „Wolfsburg“. Cu toate acestea, Lewandowski a venit mai puțin de zece minute, a marcat împotriva adversarilor cinci goluri. A fost un meci incredibil, care va fi mult timp amintit că jucătorii, fanii.

La doar două săptămâni pentru a atinge „trăgătorului polonez“, așa cum numit Robert, care se repetă Sergio Aguero, un jucător, „Manchester City“. În al treilea rând octombrie, el a marcat cinci goluri într-un rând la poarta de la FC „Newcastle“. A fost, de asemenea impresionant penta-trick. Nu se știe ce efect asupra acestor jucători „activi“. Noroc, disciplina, concentrare, dorinta, motivație, rivali de distragere a atenției - masa de opțiuni, și, probabil, toate împreună. Dar se poate spune cu încredere - cinci goluri marcate de o raritate jucător nu sunt. Și acest lucru poate fi văzut în exemple.

Cele mai vii înregistrări

Astfel, cel mai rapid penta-trick în fotbal aparține Robertu Levandovski. Și ce despre alte realizări? O mulțime de ei. Bas Dost FC „Heerenveen“ proiectat deși nu cel mai rapid penta-trick, dar în orice caz, izbitoare. 5: 0 - și "Excelsior" este învins.

Dzhermeyn Defo de la „Tottenham Hotspur“ - autorul primului penta-trick în noul mileniu și, în același timp, al treilea astfel de realizare în întreaga istorie a Premier League. Acesta a fost în 2009, într-un meci cu FC „Wigan“.

Dimitar Berbatov în 2010 împotriva „Blackburn“, a emis un minunat Penta-trick, începând de la al doilea minut al meciului și a terminat anii șaptezeci. Deci, el a devenit golgheterul sezonului.

Miroslav Klose, un jucător „Lazio“, în 39 de minute ale meciului marcat „Bologna“ cinci goluri frumoase. Acesta este primul eveniment de acest gen în ultimii 27 de ani, iar al treilea penta-trick din istoria de Serie A.

Carlos Eduardo, jucătorul „Nisa“, a marcat echipa „Guingamp“ 5 goluri bune - începând cu 12 de minute și se termină cu șaizeci și patra. În cele din urmă, Luiz Adriano, jucând rolul „Șahtior“ împotriva BATE slab și nepretențios de cinci ori a lovit poarta rivalii Belarus.

Exploateaza de trei celebritati

Și, în final, merită să fie spus despre realizările celor trei jucători, care sunt considerate cele mai populare și bine cunoscute. În primul rând - este Cristiano Ronaldo. El a proiectat cinci goluri cu FC „Espanyol“, iar unul dintre ei a fost pusă în aplicare de la punctul cu var. Este demn de remarcat faptul că aceasta este a doua astfel de truc Ronaldo. În același an, un pic mai devreme, el a emis un Penta-trick „Granada“. Dar „español“ - adversar mai dificil.

Următoarea vine Ramadel Falcao, care a marcat 5 goluri în net, „Deportivo“, timp de 43 de minute. Anul 2012 - în momentul în care jucătorul este introdus la oroarea întregului fotbal Europa.

Și, desigur, Leo Messi și fenomenale lui cinci goluri marcate în poarta „Bayer“, în Liga Campionilor - cel mai prestigios turneu de club. Fotbalistul foarte elegant „semnat“ de mai multe ori în gol. Și a fost interesant.

Ei bine, puteți ghici ce se afla in fata sunt o multime de uimitoare Penta-truc, pentru că fotbalul - un joc care surprinde în mod constant. Putem viziona doar meciurile!

Copyright © 2018 ro.birmiss.com. Theme powered by WordPress.