Sport și fitnessFotbal

Raphael Varane - un fotbalist din Franța, cu mari perspective

Raphael Varane - fotbalist, născut într-un oraș numit Lille, în 1993, la 25 aprilie. În prezent, el apără culorile din Madrid „Real“. Francezul - un fundas central. Dar principalul avantaj constă în faptul că acesta poate lua alte poziții. Fiind de referință mijlocaș, de exemplu. Cu toate acestea, acest lucru nu este toate fapte interesante despre acest jucător.

primii ani

Varane - un jucător care a început activitățile sale sportive în FC „Hellemes“. Echipa de tineret a clubului a jucat timp de doi ani. După ce sa mutat la „Lance“. În echipa sa de tineret, a petrecut opt ani. Și în 2010, a făcut o ofertă pentru a servi bază. Apoi, Rafael și a semnat primul său contract profesionist. Primul său meci a avut loc la o săptămână după începerea formării. Și printr-o coincidență fericită pentru el. fundașul central Yahya Alledin accidentat și în imposibilitatea de a juca. Deoarece șansa de a obține Raphaël Varane. Fotbalistul a jucat tot de 90 de minute.

Accesând „Lance“ El a petrecut tot sezonul, pentru care a jucat 23 de meciuri și a marcat două goluri. Dar apoi, în 2011, a început o nouă etapă în cariera sa.

Cariera în Spania

Varane - un jucător care într-adevăr funcționează bine pe teren. Acesta este motivul pentru care „Real“ în 2011 (Madrid) a decis să întărească apărarea sa, francezul a oferit un contract. Firește, el a fost de acord. La data de 27 iunie 2011, el a devenit oficial parte a clubului „regal“. Contractul, de altfel, încheiat la 6 ani. Și deja în 2016-lea, și Varan - jucător de fotbal „Real“ în ziua de azi.

Acesta face debutul în joc împotriva „Racing“. Francezul a jucat tot meciul. Cu toate acestea, cheltuielile și a rămas la zero. Rivalii în următoarea ședință au devenit jucători, „Rayo Vallecano“. Apoi, de asemenea, francezul a petrecut toate 90 de minute pe teren, și 67 de minute a marcat primul său gol în poarta adversarilor. Apoi Madrid "Real", a câștigat cu un scor de 6: 2. În Campionatul Spaniei, jucătorul a cheltuit 167 de jocuri. O sută dintre ei sunt pe teren timp de 90 de minute. Alteori el va fi eliberat pe un înlocuitor. Mai multe Varane - un jucător care nu a primit cartonaș galben sau roșu. In Liga Campionilor a jucat de patru ori. Trei meciuri s-au jucat în faza grupelor. Și unul - în sferturile de finală. În Cupa Spaniei Francezul a jucat doar două meciuri. Dar, în care a marcat două goluri în rivalii boltei „Real“ - Catalani „Barcelona“.

echipa nationala

Raphaël Varane, la fel ca mulți alți jucători, protejează culoarea și echipa națională. El a fost invitat la echipa la 17 de ani, dar el nu a jucat nici un meci oficial. Dar, într-un meci amical cu danezii, el a marcat un gol. În 2011, el a fost chemat la echipa de tineret pentru a efectua într-un meci împotriva echipei naționale a Slovaciei. În timp ce vorbea, Rafael, pentru el provocarea a fost o mare surpriză. El, de altfel, a jucat meciul plin. Apoi, francezii a câștigat cu scorul de 3: 1.

În 2013, el a fost chemat la echipa principala. Rafael a trebuit să joace împotriva Uruguayului, dar în domeniul său și nu este eliberat - a petrecut întregul joc de pe banca de rezerve. Dar el a participat la selecția pentru Cupa Mondială 2014. In cadrul acesteia, el a jucat două jocuri - împotriva Georgiei și Spania.

Raphael multe realizări. Pentru a fi exact - la șapte. Și au câștigat ca o parte din Madrid „Real“. În plus față de trofee naționale la credit sale două mai multe victorii în Liga Campionilor. Și puteți fi siguri că acest lucru nu este ultima dintre realizările sale.

Copyright © 2018 ro.birmiss.com. Theme powered by WordPress.