Sport și fitnessFotbal

Maxim Grigoriev: viața și cariera tinerilor jucători, „Locomotiva“

Maxim Grigoriev sa născut în 1990, 06 iulie, în Lipetsk. El este un fotbalist rus și astăzi apără onoarea „Locomotiva“.

Cariera Club: la început

Maxim Grigoriev este absolvent al fotbalului Lipetsk. Înainte de a trece la Moscova, el a fost implicat în sport în sport Școala „Metallurg“. O cariera profesională a început în „Spartacus“. Debutul lui a fost în 2008, la 27 noiembrie. Și apoi a fost lansat în gama de pornire, cu toate acestea, o schimbare în minutul 78. "Spartacus" se juca împotriva Zagreb "Dinamo". A fost un meci important, a avut loc în Cupa UEFA. Meciul sa încheiat cu scorul de 1: 0 în favoarea moscoviților. În 2009, Maxim Grigoriev a jucat primul său meci în campionatul Rusiei. El a fost eliberat din nou pe un înlocuitor - numai 67 minute. Și „Spartacus“, în ziua a luptat cu „Kuban“. Echipa este puternic, astfel încât moscoviții a dat drumul cu un scor minim de 1: 0.

După Anii 2010

În 2011/12. fotbalist cumparat Novocerkassk „MITOS“. Cu toate acestea, jucător împrumutat imediat. La începutul lunii aprilie, a spus el, „Rostov“ - doar împotriva „Locomotiva“. Debutul de fotbal a avut loc în același meci. El a revenit o schimbare în minutul 75, înlocuind Timofey Kalachev. Și, după 8 minute, el a emis primul său gol în Premier League. Deci, el a adus noua sa echipă la o remiză 1: 1. Și în 2012, la 16 ianuarie a semnat un contract cu „locomotiva“, care a inclus primul gol a emis într-un meci împotriva „Terek“. Cu toate acestea, în 2014, în timpul verii, el a fost trimis să închirieze - înapoi, „Rostov“, până la sfârșitul sezonului 2014/15.

Povestea dozayavki

Maxim Grigoriev - jucător de fotbal, care a atins deja scandaluri. În ajunul jocului, care trebuia să aibă loc în a treia rundă a campionatului Rusiei (2011/12) între „creștere“ și „Lokmotiva“, se dozayavit, și chiar și atunci, când fereastra de transfer închis. Nu numai Maximus, dar fostul său partener pe „Spartak“ Moscova numit Dmitry Malaki. Aceasta este o încălcare a paragrafului 12.10.2 articolul 12. din, se prevede în mod clar termenul limită pentru cererile participanților. Grigoriev el însuși în interviul de după meci a spus că el a fost chemat, și a zburat, a ieșit pe teren și a marcat.

Firește, Olga Smorodskaya (Președintele „Locomotiva“) a fost cea mai indignată de această situație. Ea a vrut să depună o plângere la Uniunea Fotbal din Rusia și din Premier League. În ceea ce privește tot ceea ce se întâmplă Igor Meschanchuk, care este directorul sportiv al Premier, a spus Grigoriev Maxim Sergheevici înregistrat temporar ca un jucător, „Rostov“.

Apoi, în 2011, 21 aprilie, Casa RFU angajate de soluționare a litigiilor, a dat „Locomotivele“ eșec. Aceasta este plângere Olga smorodskaya nu a fost îndeplinită. Și pentru că încălcări ale „creșterii“ au fost absenți. Dozayavki Grigorieva într-un tribunal de arbitraj de sport în 2012, 11 mai, recunoscut ca fiind legală. Iar decizia Casei, pentru a rezolva disputele, respectiv. Acuzatii jucător pașaport a fost prezentat, și nu doar a fost clar că jucătorii sunt înregistrate la timp, în timp util, înainte de fereastra de transfer închis. Să on-line Premier League și a fost scris că Maxim a înregistrat prima aprilie, de fapt, sa întâmplat la 10 martie.

alte fapte

În echipa națională a debutat Grigoriev în 2012, la 14 noiembrie. Apoi, Rusia a jucat un meci amical împotriva echipei SUA, care sa încheiat la egalitate cu scorul de 2: 2. Maxim a jucat aproape tot meciul, venind pe ca un substitut pentru Polina în minutul 11. Cu toate acestea, un pic mai târziu, el a fost eliberat în meciul împotriva Suediei (în a 2-a repriză).

Realizări în fotbal până la un pic mai mult. Cu „Spartacus“, a câștigat locul al doilea în campionatul Rusiei (în 2009), precum și cu „locomotiva“ - al treilea în 2013/14. Ei bine, putem spune cu încredere că acest lucru nu este ultimul de jucător tânăr trofeu. Un jucător cu potențial bun, cu o comandă destul de încrezător mingea, astfel încât să putem presupune cu siguranță că el este încă dezvăluie potențialul său maxim.