Sport și fitnessArte martiale

Ben Askren: de la Jocurile Olimpice de la martiale mixte

Ben Askren - campioană a Asociației Naționale Athletic, înainte de Jocurile Olimpice din 2008, a reușit să se stabilească ca un atlet talentat în competiții de lupte. Medalii la Jocurile Olimpice nu au primit, dar tranziția sa în 2009, un profesionist mixt competiții de arte marțiale a marcat sosirea unuia dintre cele mai înalt nivel de elită și luptători în sport în ultimii ani.

lupte

Ben Askren a început cariera ca un luptator de arte martiale mixte profesionist în 2009. Apoi, el a justificat pe deplin hype creat în jurul lui, cu încredere câștigând fiecare luptă într-o singură rundă. Ia-3 victorii în 2009, a trecut cu succes de-al doilea sezon în divizia categoria semimijlocie, în cazul în care a învins de două ori pe Ryan Thomas și apoi pe Dan Hornbaklom și campion Lyman Hood.

Propulsia și luptător creativ Ben Askren, în ciuda faptului că nu este un set complet de competențe în domeniul artelor marțiale mixte, capabil să stea împotriva favorit Lyman Hood. Apoi a folosit o combinație sufocantă de ambele, așa cum este cazul cu Hornbaklom, a învins Tiger Schulman. În acest moment, nici unul dintre primirea de jiu-jitsu nu eludeze această tehnică. Riddle, a permis Askrenu obține centura de campionat nu este încă rezolvată.

Deoarece câștigarea CARS de 4 ori a apărat cu succes dreptul la centura. El a învins Jay Hierona și apoi Douglas Lima. Pe parcursul a treia bătălie a trebuit să se oprească pentru ajutorul medicului, ca ochii dușmanilor Bena Karla Amussen a fost complet închisă, și că a fost baza pentru victorie. În al patrulea lupta cu Andrey Koreshkov Ben, de asemenea, a câștigat, dar, ca urmare a knock-out tehnic.

Un nou început

După o serie de victorie uimitoare Ben Askren nu este necesară în orice promovare. Numele lui vorbește de la sine. Acesta este motivul pentru care el a fost reperat în Singapore, cu privire la organizarea de arte marțiale mixte un campionat, cu care a semnat un contract pentru șase lupte.

30 mai 2014 Askern a debutat sub eticheta nouă împotriva Bakhtiyar Abbasov, pe seama care au existat mai multe victorii. În prima rundă a învins rivalul, aplicând cu succes cala dureroasă. Apoi a luptat campion japonez în categoria semigrea Nobutatsu Suzuki și a câștigat pentru doar câteva minute și douăzeci și patru de secunde, care i-au permis să adauge la colecția sa încă o centură de campionat.

În timp ce această realizare Ben Askerna final, dar asta nu înseamnă că la sfârșitul potențialului său incredibil. Așteptăm cu nerăbdare să lupte chiar mai spectaculoase și de succes.

Copyright © 2018 ro.birmiss.com. Theme powered by WordPress.