Sport și fitnessAtletism

Kirdyapkin Anisya Byasyrovna - atlet celebru din Rusia

Kirdyapkin Anisya Byasyrovna este un atlet rus, care a participat la numeroase turnee internaționale. Ea a distins întotdeauna persistența și disciplina lui. Kirdyapkin este una dintre cele mai renumite ruși în mersul pe jos cursă.

sportivi din copilărie

Kirdyapkin Anisya Byasyrovna sa născut 23 octombrie 1989 în Saransk, Mordovia. E acest atlet, și trăiește în acest moment. În Mordovia sa născut mulți pietoni celebri, care au câștigat turnee internaționale. Acest sport este foarte popular acolo.

La o vârstă fragedă Anisya (atunci Kornikova) a început călătoria în mers cursă. Acest tip de grad sport de divertisment nu este mai rău decât sărituri sau rulează. Această disciplină inclusă în programul de Jocurile Olimpice. Ea a intrat în sport, ca urmare a unui caz interesant. La vârsta de nouă tânără Anisya el era cu prietenii lui în pădure. Copiii cu celebrul antrenor al Race Walking Constantin Nacharkina. El le-a invitat să se alăture secțiunea de sport, și au fost de acord. La scurt timp după acest eveniment, în pădure cu prietenii săi Kirdyapkin începe antrenamentul în cursa de mers pe jos secțiunea. Prietenii lui au refuzat aproape imediat să participe la cursuri, iar Anisya a căzut în dragoste cu acest sport și a vrut să obțină rezultate ridicate.

Începutul carierei și de a întâlni soțul ei viitor

Kirdyapkin Anisya Byasyrovna a început efectuarea în competițiile orașului. Acolo, ea a câștigat întotdeauna premii. Ea sa bucurat de performanțele și a vrut să meargă la Jocurile Olimpice. Adolescentei Anisya întâlnit în concurență cu Serghei Kirdyapkin, care, de asemenea, profesional angajat în mers cursă. El avea mare talent și a fost mult mai multe colegii tehnice.

Doar cu timpul de prietenie dintre ele a dezvoltat într-o relație. După ce a împlinit 18 ani, iubitorii căsătorit. Antrenorii sunt foarte teamă că Anisya încetează să acționeze în mersul pe jos cursă. Cu toate acestea, temerile lor au fost nefondate. atlet viata de familie a avut un impact pozitiv asupra performanțelor sale. Primul succes a venit în 2007 Kirdyapkin. Kirdyapkin Anisya Byasyrovna stătea pe un piedestal în campionatul de iarnă al Rusiei, Campionatul European și Cupa Europei. După aceste victorii din lumea sportului a început să vorbească despre ei ca un atlet talentat. concursuri Anisya depăși distanța de 10 și de 20 de kilometri.

record de juniori Mondială și sportivi descalificate

Anisya Kirdyapkin a participat cu succes la Cupa Europei. Este prima dată când a câștigat o medalie la acest eveniment internațional de prestigiu. Apoi, în cadrul Race Walking Challenge IAAF final, ea a arătat, de asemenea, un rezultat bun, dar a fost doar al doilea. Este o mică marjă înainte de numai Olga Kaniskina. La acest turneu Anisya efectuat la o distanță de 20 de kilometri. Deja la următorul turneu, acest atlet a luat revansa Kaniskina campionat de iarnă.

Kirdyapkin Anisya Byasyrovna (naționalitate nativă Mordovia a discutat de multe ori fanii ei) la turneul final a stabilit un record mondial de juniori. Apoi Kirdyapkin cariera a fost descalificat din motive tehnice. Acest tip de pedeapsă sunt în acest sport destul de des. Dar pentru ea, a fost prima dată. Anisya nu a căzut în spirit, dimpotrivă, a devenit chiar mai greu de a lucra în formare.

Continuarea carierei

Pedeapsa motivată doar Kirdyapkin și ea a început să obțină performanțe mai bune. În 2009, ea a trecut cu succes finala Cupei Mondiale. Dar există acest atlet a fost doar al cincilea. În această Cupa Mondială a jucat, de asemenea, soțul ei Sergey Aleksandrovich Kirdyapkin la o distanță de 50 de kilometri. Abordarea sa a luat campionatul după 5 zile după discursul Kirdyapkin.

După Anisya a arătat un nivel ridicat de performanță în campionatul național, iar mai târziu la Campionatele Europene. În 2011, sportivul încă o dată a participat la campionatul de iarnă. Ea a pierdut la câștigător doar o secundă. În anul următor, în cele din urmă, visul ei sa devina realitate. Ea sa alăturat echipei naționale de a participa la Jocurile Olimpice. Acolo Anisya a arătat un rezultat bun, dar la finalul competiției a luat din nou doar locul al cincilea. Kirdyapkin nu a ascuns regretul.

Intervenții la Universiada

La Universiada, a avut loc la Kazan, sportivul a dovedit că este capabil de a câștiga. Aurul Kazan a ridicat starea de spirit ei după locul 5 la Jocurile Olimpice. După ce a plecat la Moscova și au participat la Cupa Mondială. Acolo ea într-o luptă amară a avut locul 2. Sergey Aleksandrovich Kirdyapkin în orice fel ajută soția sa pentru a obține rezultate înalte. El împărtășește experiența sa cu el și ajustează pentru o concurență serioasă.

Kirdyapkin Anisya a carui biografie a dezvoltat foarte bine, a devenit una dintre cele mai populare sportmenok rus în mersul pe jos cursă din cauza muncii și a disciplinei sale. În cariera ei, ea a castigat sau a fost câștigător la concursuri de prestigiu. În momentul de față, un atlet de succes continua cariera.

Copyright © 2018 ro.birmiss.com. Theme powered by WordPress.