Sport și fitnessTenis

Mikhail Kukushkin, o stea în ascensiune

Un fost cetățean al Federației Ruse tenis Mihail Kukushkin este acum foarte demn de protecție în instanțele de onoare din Kazahstan.

victorie egală Pierdere

plăcere enormă de a primi nu numai fanii din Kazahstan și Serbia, dar, de asemenea, toate prezente 7 martie 2016 în complexul sportiv din Belgrad „Pioneer“ la o optime din etapa finală a competiției pentru World Group Davis Cup.

În această zi pe terenul de Mikhail Kukushkin și sârbul Novak Djokovic a arătat ceva mai greu. meci intrigantă a durat timp de cinci ore. În ciuda pierderii reprezentantului sârb kazah de a câștiga a trebuit să folosească toate abilitățile lor și să facă fanii lor în serios nervos, dar pentru că este poziționat ca cel mai bun jucator de tenis din lume.

După meciul dintre Serbia și Kazahstan N. Djokovic a anunțat că în mod neașteptat Mikhail Kukushkin ar putea obține cu ușurință o victorie meritată în acest meci fantastic și numit turnurile una dintre cele mai complicate din cariera sa.

Michael însuși a spus că inamicul a fost la permis mai întâi câteva gafe, dar mai târziu îmbunătățit în mod semnificativ jocul și să se opună ceva mai bine racheta a fost dificil în lume, deși doar un singur pas a rămas pentru a câștiga.

Mikhail Kukushkin, Biografie

Michael sa născut în Volgograd 26 decembrie 1987 De la o vârstă fragedă a unui tată dependent de tenis de joc pentru copii, care a fost el însuși un atlet bun și antrenat pe fiul său până la vârsta de șaptesprezece ani.

Deja în 2006, seria concurenței Kukushkin IFT Futures a reușit să intre în partea finală. Sezonul următor, fanii orașelor Saransk și Samarkand asistat la cele două victorii în ATP Challenger Series.

Anul 2008 a fost un an de cotitură pentru el: victorie în Italia (Barletta, ATP Challenger) și la domiciliu (IFT Futures), a participat la ATP turneu (Barcelona, Umag, Moscova, Sankt-Petersburg), și a devenit cetățean al Kazahstanului.

Până în martie anul viitor Kukushkin Mihail, care au crescut în mod constant de rating, a jucat în turneul Masters Series de la Miami (a doua rundă, grila principală). Un rezultat similar a fost demonstrat de a le, și după o lună în Spania (Barcelona).

În luna mai, el a fost selectat pentru a participa la jocurile din Portugalia (Estoril, grila principală). Iulie - câștigarea turneului Challenger din Federația Rusă (Penza). În septembrie - participarea la jocuri draw principal al turneului din Malaezia (Kuala Lumpur).

În luna octombrie - participare la Cupa Kremlin semi-finala, semi-finala , unde a învins rus jucător de tenis Mikhail Youzhny.

Descoperirile recente ale unui jucător profesionist de tenis

În 2010, Mikhail Kukushkin, devenind câștigătorul Challenger din Germania (Braunschweig), și Rusia (Penza), a ajuns numărul unu în clasamentul sutelor de sportivii profesioniști în tenis.

La sfârșitul aceluiași an a câștigat primul turneu ATP, după ce a eșuat în meciul final din Sankt-Petersburg recupera M. Sud.

În ianuarie 2015 primul Mikhail Kukushkin din Sydney a câștigat locul al doilea în turneul ATP, câștigând două jocuri la L. Maier. Mai puternică decât el a apărut doar reprezentant al Serbiei V. Troțki. Este de remarcat că ambii finaliști au ajuns la tabloul principal, obține eticheta care au avut loc pentru prima dată în tragerea la sorți a acestui turneu.